Nagrody Darwina
czarny humor ;)Nagrody Darwina wg lat: 1605 (1) • 1863 (1) • 1978 (1) • 1982 (2) • 1987 (1) • 1989 (2) • 1990 (1) • 1991 (1) • 1995 (5) • 1996 (7) • 1997 (9) • 1998 (10) • 1999 (24) • 2000 (40) • 2001 (25) • 2002 (23) • 2005 (6) • 2006 (7) • 2007 (11) • 2008 (11) • 2009 (4) • 2010 (1) • 2014 (2)
Losowe komentarze do Nagród Darwina
- ~yo: kolejny bzdet: nie da się podgrzac powietrza w oponie. Wczesniej guma się przepali i pęknie. OK, a co ma wspólnego pęknięcie dętki z uderzeniem osi w czoła dwóch ludzi ? Autor powinien sam się walnąć w swój głupi łeb i uwolnić ludzkośc od swojej osoby. w Kołem w łeb
- ~Paweł: Jeszcze poszedł na to stalowe wiadro xD w Więcej robaczków = śmierć?
- ~Aleksander Miodowski: Nawiązując do jednej z poprzednich morderczo-śmiesznych historyjek, to... nie da się wyczyścić rewolweru taśmą izolacyjną? :P w Cuda wianki i inne ciekawe rzeczy
- ~Słonko^^: tak tak^^
pozdrawiamy pieska ;D w Pojedziemy na łów, Towarzyszu Mój - ~Rafaksel: gdyby była z Polski, to pewnie znała by akcję dla kierowców...
"nie piję, prowadzę";) w Ostatnia herbata - ~Chemik amator: W teorii wszystko co się pali może spowodować BUM. Trociny, pył węglowy, opiłki metalu tym bardziej gaz. To była studzienka kanalizacyjna? A o metanie słyszeli? w Proszę pani! A co się stanie, kiedy...
- ~Andy: Morał ! Nawet zwykły słup potrafi się zemścić ! w Białe szaleństwo
- ~Gin: ungh.. bombowe chłopaki ^_- w Noworocznych szaleństw część kolejna!
- ~Szkot: Może w pierwszej chwili go nie zidentyfikowali i dopiero musiał mówić jego kumpel. Albo kumpel nie wiedział kto to jest xD w Autostradowy wisielec
- ~Nikoś: @PG: Ja znam gościa który potrącił śmiertelnie staruszkę która bez upewnienia się po prostu weszła na jezdnię (nie było pasów). Dzisiaj nie potrafi usiąść za kółkiem. w Pusty bak? Dolej piwa i jedziemy!
- ~rofl: ja bym nie nazwał tego brakiem zaufania do dziecka ale bardziej brakiem zdrowego rozsądku lub głupotą w Nauka jazdy
- ~Ktokolwiek: Raczej nie umarli z uśmiechem na twarzy bo zaczęli się dusić w Ratownictwo medyczne na wesoło!
Jesteś tutaj: Nagrody Darwina » Człowiek vs maszyna » Jak skutecznie porwać samolot
Jak skutecznie porwać samolot
25 maja 2000, Filipiny - Często bywa tak, że lecąc samolotem, pasażerowie stają w obliczu jednego z najgorszych doświadczeń w życiu jakim jest uprowadzenie podniebnej maszyny przez jakiegoś wariata, który najprawdopodobniej czuje się niewystarczająco dowartościowany albo szanowany. W większości wypadków porywacz nie dostaje tego, czego chce - pieniędzy i szacunku. Najczęściej zostaje aresztowany albo niestety ginie pod koniec całej akcji w wyniku ran postrzałowych. W historii porwań samolotów było dwóch takich porywaczy, którzy, owszem, dostali pieniądze, ale zginęli w sposób całkowicie przez nich nieprzewidziany.
Wszyscy wyciągamy wnioski z niepowodzeń w przeszłości. Wróćmy chociażby do przypadku z 24 listopada roku 1971, na pokład samolotu firmy Northwest Orient Airlines w Portland.
Mężczyzna, który wykupił bilet na nazwisko "Dan Cooper", zażądał dwustu tysięcy dolarów w gotówce oraz cztery spadochrony z przyczyn najprawdopodobniej czysto materialnych. Aby sprostać żądaniu, piloci wylądowali w Seattle, wypuszczając przy tym pasażerów. Gdy samolot ponownie wzniósł się w powietrze, Cooper spytał personel jak otworzyć schody, po czym rozkazał stewardessie wysiąść. Gdy samolot wylądował w Reno, schody były uchylone, a po Cooperze i pieniądzach słuch zaginął.
Przypadek Coopera obfitował w serię zaskakujących wydarzeń wyjaśniających jego śmierć w wyniku wyskoczenia z samolotu lecącego w przestworzach. Na zewnątrz samolotu panowała mroźna zlewa. Temperatura powietrza, spotęgowana prędkością maszyny, spadła do -51 stopni Celsjusza. Swój los przypieczętował skokiem na mocno zagęszczony las w zimową noc bez jedzenia oraz podstawowych narzędzi umożliwiających przetrwanie w ekstremalnych warunkach.
Orzeszki, które rozdawano w samolocie, nie okazały się być wystarczającym źródłem podtrzymania życia. FBI podejrzewa, że mężczyzna o domniemanych danych osobowych D.B. Cooper zmarł w górach albo wpadł do rzeki Kolumbia i się utopił. Ta historia uczy nas, że człowiek, który zdecyduje się wyskoczyć z samolotu, ma praktycznie zerowe szanse na przeżycie. Pewnie myślicie, że sam porywacz wie to najlepiej, ale...
Przenieśmy się do roku 2000 do miasta Davao na Filipinach. Augusto był człowiekiem oddanym swej misji. Wsiadł do samolotu lecącego na Manilę, mając na sobie gogle pływackie oraz maskę narciarską. W czasie lotu wyciągnął pistolet i granat, po czym oświadczył, że uprowadza samolot. Cóż, najwidoczniej ochrona lotniska Davao jest niesłychanie pobłażliwa lub niedbała... wybierzcie sobie wedle uznania.
Augusto zarządał, by samolot zawrócił do Davao, ale piloci przekonali porywacza, że wymagany manewr nie będzie możliwy ze względu na małą ilość paliwa. Tak więc dalej lecieli na Manilę. Niewzruszony Augusto obrabował pasażerów z 25000 dolarów i rozkazał pilotom obniżyć lot do wysokości niecałych dwóch kilometrów.
Gdy idiota z pistoletem mówi ci, żebyś obniżał samolot, robisz to bez zastanowienia. Augusto wdział spadochron i rozkazał stewardessie otworzyć drzwi samolotu, by przy okazji zmniejszyć ciśnienie wewnątrz maszyny.
Z pewnością miał zamiar skoczyć, ale wiejący wiatr był tak silny, że porywacz miał niemałe problemy z wyjściem. Pomocna okazała się stewardessa, która go wypchnęła na zewnątrz w chwili, gdy Augusto odbezpieczył granat. Zawleczkę wrzucił do samolotu (o-oł...) i zniknął wszystkim z oczu.
Siła uderzającego Augusto o powierzchnię ziemi nie wywarła większego wrażenia na orbicie naszej planety, zaś po porywaczu zostały jedynie dwie ręce.
Tak więc historia powtarza się z nowymi morałami:
1. Nie wyskakuj z samolotu w pełni sprawnego
2. Jeśli przejawiasz chęci pogwałcenia morału numer jeden, nie zapomnij o dobrym
spadochronie.
Amen
Komentarze
Komentarze pojawiają się w serwisie po akceptacji administracji.
20.07.2011
Co do D.B. Coopera - nigdy jednoznacznie nie wyjaśniono czy zginął: http://pl.wikipedia.org/wiki/D._B._Cooper
http://en.wikipedia.org/wiki/D._B._Cooper